Czego możemy się dowiedzieć z książki pt. “Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić”?

Opieka nad dziećmi nie jest łatwa, ale zaprzyjaźnij się ze swoim nastolatkiem. Kilka lat dorastania i zaczynasz tęsknić za swoim zabawnym niemowlęciem. Twój maluch nie tylko nie jest słodki, ale jest także gadułą! A może jest wręcz przeciwnie? Jesteś kimś, kto jest stale nawiedzany przez nadopiekuńczych rodziców? Nie rozumiesz, dlaczego trzymają się małych rzeczy, zamiast pozwolić ci prowadzić normalne życie? Niezależnie od tego, po której stronie barykady jesteś, książka “Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić” spełni twoje potrzeby!

Kto jest autorem tego poradnika?

Jest to książka napisana przez neurochirurga, przynajmniej to właśnie prezentuje swoim czytelnikom. Specjalizuje się w młodych dorosłych, ale należy sądzić, że dorośli to docenią.

Co wyróżnia książkę na rynku?

Po pierwsze, bezpośrednia narracja, która przemawia:

  • bezpośrednio do czytelnika,
  • jego doświadczeń,
  • potencjalnych myśli.

Zdecydowanie spodoba się nam łatwa forma i zabawne słownictwo. To niezbyt innowacyjna metoda, do tej pory można ją w książkach popularnonaukowych z dziedziny fizyki i astrofizyki, ale też świetnie sprawdza się w tym wydaniu.

Jaki jest cel tego typu publikacji?

Przede wszystkim, aby pokazać nastolatkom, że ich uczucia i emocje są zdecydowanie naturalną częścią dorastania, ale ich rodzice też mają rację. Jeśli chodzi o ważny element, autor wspomina krótko o tym, jak pracuje i rozwija się mózg młodego człowieka. To może być naprawdę ważny temat, aby zrozumieć, że niektóre reakcje nie pochodzą znikąd, ale od nas samych, i że czasami warto spróbować ochłonąć przed mówieniem zbyt wiele. Jednak taka rozmowa byłaby bezużyteczna, gdyby nie ten naukowy aspekt. Teraz wiemy nie tylko “co”, ale i “dlaczego”. W odniesieniu do osób dorosłych autor podkreśla również różnice w sposobie pracy mózgu, co dodatkowo implikuje odmienne pojmowanie pewnych wartości (np. czystej podłogi i niechęci do podnoszenia ręcznika). Jego argumenty brzmią dosadnie i logicznie, i mogą nas przekonać. Trudno jednak powiedzieć, czy nastolatkowi się to spodoba.

Jak przedstawia się estetyka publikacji?

Równie interesująca jest strona wizualna treści. Autorowi zależy nie tylko na tym, jak dobrze książka pt. Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić ze strony www.taniaksiazka.pl komunikuje, ale także na tym, jak wygląda, dzięki grafice i wielu adnotacjom. Być może ta forma będzie dłużej przyciągać uwagę młodych czytelników.

Tło - zdjęcie utworzone przez prostooleh - pl.freepik.com