Co wartościowego jest w poradniku pt. “Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić”?

Niedawno miała miejsce premiera nowej publikacji autorstwa Deana Burnetta – neurobiologa, światowej sławy blogera i autora kilku bestsellerów. To może być pierwsza tego typu publikacja w Polsce. Księgarnie już teraz oferują duży wybór poradników dla rodziców na temat relacji z nastolatkami. Niemniej jednak książka pt. “Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić” (https://www.taniaksiazka.pl/dlaczego-rodzice-tak-cie-wkurzaja-i-co-z-tym-zrobic-dean-burnett-p-1440142.html) jest wyjątkowa.

Dla kogo ta lektura będzie pożyteczna?

Ale czas zmienić role. Tym razem najważniejszymi odbiorcami publikacji są młodzi ludzie, którzy chcieliby zyskać większą swobodę i zrozumienie dla siebie w oczach rodziców. Autor, oferując konkretne rady i gotowe rozwiązania, podpowiada, jak mimo wielu różnic zlokalizować wątek porozumienia, aby uniknąć nieprzydatnych kłótni w domu i poradzić sobie ze starym konfliktem rodzic-nastolatek bez strat dla ludzi. Jak na ironię, to, na co zgadzają się nastolatki i ich rodzice, to ich gotowość do narzekania na drugą osobę.

Co tak naprawdę znajduje się w publikacji?

Warto podkreślić, że książka pt. “Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić“:

  • przedstawia wyniki badań naukowych;
  • jest napisana w bardzo przystępny i humorystyczny sposób;
  • porusza ważne tematy, takie jak depresja, poczucie własnej wartości i uzależnienia.

Została ona napisana z uczciwością, empatią i pełnym zrozumieniem dla równych części. Nie znajdziemy tu szkodliwych tabu czy stereotypów. Jak podkreśla sam autor, publikacja skierowana jest w głównej mierze do czytelników w wieku od 10 do 16 lat, lecz zdarza się, iż rodzice, a także osoby, które na co dzień pracują z młodzieżą, znajdują w niej wiele ciekawych i przydatnych wskazówek oraz informacje, które mogą pomóc lepiej zrozumieć zachowanie drugiej strony.

Jak należy odczytywać tę książkę?

W rzeczywistości, kiedy twoi rodzice obwiniają cię za dużo snu, to tak, jakby krytykować kogoś, kto właśnie biegnie w maratonie, za zbyt intensywny oddech. Czego więc możemy się spodziewać po najnowszej książce Deana Burnetta? Przede wszystkim znajduje się tutaj fachowa wiedza, z dużą dozą humoru, a także konkretne rozwiązania i wskazówki, które z pewnością przydadzą się przy budowaniu relacji między nastolatkiem a rodzicem. Napisany z dużą wrażliwością, otwartością i nowoczesnym podejściem, z pewnością stanie się kołem ratunkowym w wielu kryzysowych scenariuszach. Autor wyjaśnia, jak działa organizm takiej młodej osoby w wyjątkowym okresie dojrzewania.

Tło autorstwa prostooleh - pl.freepik.com