Książka dla nastolatków

Najpierw małe dzieci, a potem nastolatki. Czas płynie nieubłaganie. Nawet nie jesteśmy w stanie powiedzieć, kiedy te dzieci tak szybko rosną. Jeszcze do niedawna całkowicie zależne od nas, a z czasem istoty, które mają już swoje zdanie i prawie swoje życie. Dbajmy o nasze kontakty z dziećmi, ponieważ zanim się obejrzymy, to ich już nie będzie w naszym życiu. Dla dzieci, które jeszcze w jakiejś części zależne są od rodziców dobrą propozycją będzie książka pt. “Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić” Deana Burnetta.

Emocje u nastolatków

Pytanie do rodziców – z czym kojarzy Wam się okres nastoletnich lat? Jak to było, kiedy sami byliście młodymi, ambitnymi ludźmi, którzy dopiero poznawali dorosły świat? Tak, zdecydowanie był to okres emocjonalnego buntu. Każdy, dosłownie każdy nastolatek ma za sobą taki okres, kiedy kompletnie nie mógł się dogadać ze swoimi rodzicami. To jest nieuniknione. Co więcej, awantury można powiedzieć były na porządku dziennym. Dlaczego tak się działo? Ponieważ nastolatki to osoby, które tak naprawdę dopiero uczą się porządkować swoje emocje. Młodzi ludzie mają do czynienia z burzą hormonalną, która powoduje niemałe szaleństwa w ich życiu. Poza tym młodzież konieczne chce pokazać, że już ma swoje zdanie. Czasem mają rację, a czasem to rodzice są górą. Tylko, że ciężko się do tego przyznać. Ogarnięcie emocji u nastolatków nie jest łatwe.

Pomoc dla wszystkich

Takie sytuacje nie są łatwe dla żadnej ze stron – ani dla młodych ludzi, ani dla ich rodziców. Pomocą może okazać się książka pt. “Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić” Deana Burnetta. To taka książka dzięki której można zrozumieć, że współpraca pomiędzy nastolatkami i rodzicami jest możliwa. W jaki sposób? Wszystko wyjaśnione jest właśnie w tej książce. Dean Burnett w nieco humorystyczny sposób podchodzi do tego tematu. Nie ma tu miejsca na żadne filozoficzne rozważania. To raczej rozmowa jak z dobrym przyjacielem, która pozwoli na zrozumienie obu punktów myślenia. Dlaczego rodzice się tak czepiają? Dlaczego nastolatki nie chcą niczego zrozumieć? Książka dedykowana jest młodym ludziom, ale tak naprawdę powinni ją również przeczytać rodzice. Zawsze należy dojść do wspólnego wniosku, dzięki czemu będzie się można bez problemu porozumieć. Wystarczy tylko odrobina chęci. Książka dopiero co weszła na rynek, ale już cieszy się ogromną popularnością. Nawet, jeżeli ktoś nie ma nastolatka w domu, to jak najbardziej może książkę przeczytać.

Tło - zdjęcie utworzone przez prostooleh - pl.freepik.com